ffernando69Avatar border
TS
ffernando69
Petualangan Indigo by: dokterkungtop

Cerita ini menggunakan bahasa campuran yaitu Bahasa Jawa dan Bahasa Indonesia. Selain itu cerita ini hanya cerita fiktif dan tidak bisa dicari kebenarannya. Bila ada nama ataupun tempat yang sama, itu hanyalah suatu kebetulan.

Spoiler for Daftar Isi: :

emoticon-Sundul Gan (S)emoticon-Sundul Gan (S) emoticon-Sundul Gan (S) emoticon-Sundul Gan (S) emoticon-Sundul Gan (S) emoticon-Sundul Gan (S)

Sebuah cerita ber-genre horor komedi

Petualangan Indigo merupakan karya dari Dokter Kung Top. Ia adalah salah satu member di forum Kerabat Keliling Jogja.

Quote:
Diubah oleh ffernando69 16-08-2021 12:39
beqichot
bohemianflaneur
terbitcomyt
terbitcomyt dan 45 lainnya memberi reputasi
40
147.6K
763
Guest
Tampilkan semua post
ffernando69Avatar border
TS
ffernando69
( PETUALANGAN INDIGO )
( demit kamar mandi 4 )

Quote:

Quote:

Quote:

Quote:

Quote:

Ora let sue si P ro enjel teko karo nggowo jajanan akeh. Njuk si P melu jagongan.

Quote:

Singkat crito aku nginep neng omahe putri dikancani si P.

Bubar madang do klekaran neng kamar mburi. Kiro kiro jam sepuluhan aku wes kroso ono mahluk ghoib neng sekitarku..

Quote:

Tenan wae lur, demit wedok seng rupane koyo penyanyi. Glibat glibet neng ruang mburi. Aku njuk mlaku alon alon tak cedakibetok etok ora weruh. Ning sajake demite curiga yen aku iso weruh. Ketoro menghindar alon alon . Bareng cedak tak getak

Quote:

Demite iso kaget nganti njondil tros krekel krekel arep mlayu, tak saut wae sandangane.

Quote:

Bareng wes keciandak demit wedok tros tak lungguhke kursi..

Quote:

Bareng wes nglumpuk, tak kenalke karo Anton lan Putri.

Quote:

opo meneh si Anton ming ketap ketip bola bali ngucek ucek mripate tanpa eksprasi.

Quote:

Quote:

Eryna njuk menyat berusaha ngobahke kursi ning blas ra obah. Hedeeh njuk piye iki carane ben do yakin nek ono badan Alus neng ngarepe. Opo yo kudu aku ngetokke Antonku njuk Eryna tak kon wudho ben do weruh nek iso ngetril hedeeh. Ning nek ngono kui terlalu fulgar yo lur. haduh njuk piye iki..aku jadi bingung..

Tros aku kelingan pas Eryna tak pipisi kae deknen mencolot mlebu bak, banyune iso muncrat...Dyaarr..Candak ra we..!

Quote:

Singkat crito waskom tak isi banyu tros tak deleh nduwur mejo nengarepe Eryna..

Quote:

Tenan wae lur, karo si Eryna banyu baskom diobok nganti muncrat kopyak. Malah bekas tangane Eryna seng teles di templek templeke mejo dadi ngecap gambar tapak tapak tangan..
giegerr...! sak naliko. si Anton nganti baikl . Semono ugo putri nganti kamitenggengen ngoplok weruh tapak tapak tangan mlaku neng mejo..

Quote:

Bersambung......................
nuhazainuloh088
brigadexiii
MFriza85
MFriza85 dan 11 lainnya memberi reputasi
12
Tutup