alexa-tracking

Main Content

1024
1024
KASKUS
51
244
https://www.kaskus.co.id/thread/5209f5964f6ea1d67e000004/coba-kalo-murtadberita-nya-pasti-besar-hehehe
Coba kalo murtad...berita nya pasti besar hehehe
made a very important decision in his life. Did he film another movie? NO. He has surrendered his life to the Lord Jesus Christ, and announced it to the public several days ago. However, there's hardly been any information about it. If he had announced he was GAY, the TV shows and all the media and newspapers would have given it full coverage. Why hasn't this announcement -accepting Jesus as Saviour- not hit the news? Because it has no rating, it pays no publicity and it is politically dangerous. I have therefore decided to announce it here, in Facebook, because there was a great celebration that took place in Heaven. Let's all share this and celebrate it! MY LOVE TO YOU, DEAR BROTHER SYLVESTER!
yeah no komment gan emoticon-No Sara Please

Quote:
mampir juga ke trit ane yah gan bagus2 loh emoticon-Kiss

4 bahaya di Mall dan cara menghindarinya
10 Kebiasaan buruk yang bisa merusak Gigi kita
Inilah 4 Hal yang Perlu Disiapkan Sebelum Pensiun
Cegah Mata Rusak Akibat Komputer Dengan Trik 20/20/20
Inilah 4 Tips untuk membersihkan perangkat rumah!

wat de kamsud emoticon-Bingung
gaje gan
pukikmana baiknya elo aja dah bray emoticon-Angkat Beer
Cara hapusnya gmn bray? ane salah post kekeke
males ah commentar tread SARA gaje emoticon-Ngacir
Quote:Original Posted By edo gawa
Cara hapusnya gmn bray? ane salah post kekeke

Lapor aja ma MOMOD, ato tunggu beberapa saat, kemungkinan besar dihapus/closed nih trid. Ato malah ubah aja tridnya jadi yg lain,
Quote:Original Posted By edo gawa
made a very important decision in his life. Did he film another movie? NO. He has surrendered his life to the Lord Jesus Christ, and announced it to the public several days ago. However, there's hardly been any information about it. If he had announced he was GAY, the TV shows and all the media and newspapers would have given it full coverage. Why hasn't this announcement -accepting Jesus as Saviour- not hit the news? Because it has no rating, it pays no publicity and it is politically dangerous. I have therefore decided to announce it here, in Facebook, because there was a great celebration that took place in Heaven. Let's all share this and celebrate it! MY LOVE TO YOU, DEAR BROTHER SYLVESTER!
GAJEBO neh TS nya emoticon-Ngakakemoticon-Ngakakemoticon-Ngakakemoticon-Ngakakemoticon-Ngakak

Quote:emoticon-Kiss mampir ke trit ane ya gan emoticon-Kiss
PINTU RAHASIA
3 Wanita Terkaya Yang Masih Single
BANDUNG - JOGJA Dengan Sepeda Gunung
ngopo iki mase emoticon-Bingung (S)
klu copas dari yg lain, diterjemahkan dulu atuh gan..emoticon-Cape d...
kenapaa niie
saya sih ngerti terjemahannya gan

Ngakak 

apaan sih