Pengaturan

Gambar

Lainnya

Tentang KASKUS

Pusat Bantuan

Hubungi Kami

KASKUS Plus

© 2024 KASKUS, PT Darta Media Indonesia. All rights reserved

agy_bmAvatar border
TS
agy_bm
Ojek online
Halo agan2, kenalin ane agy... ane skrg driver ojek online udah kurang lebih 2 taon... bnyak orang bilang "wah, enak lw jdi ojek online, penghasilannye lumayan"... ane jawab "sape bilang? Ngomong enak aje... orang penghasilan ojek online tuh lumayan buangeet... bukan lumayan doang!!" emoticon-Big Grinemoticon-Big Grin

bicara soal ojek online mah kagak ada abisnye... banyak cerita dari yg lucu ampe tragis ada. Pernah nih ye, ane dapet order beli makanan, belanjanye lumayan banyak hampir 300rb mulai dari nasi, ikan, daging ampe bawang goreng nya kagak ketinggalan...penuh perjuangan!! Belinye di mall elite... parkir motor jauhnye kagak kire2... mirip muke lw tuh, jauuuh... hehehe... iye kan, nyebelin... giliran mobil aje parkir deket lah giliran motor aje dipinggirin jauh2 pake acara nyebrang jembatan penyebrangan lagi yg susunan anak tangganye bikinnye asal... bikin dengkul ane mau copot rasanya... untung otak ane bkn di dengkul kalo iye bisa geger otak... hehehe

Nah, lanjut cerite ampe mall nye belom masuk udah ditegor satpam dengan wajah ala ala tim densus 88... "maap, mas, atribut jaket nye dilepas dulu kalau mau masuk", busyeeeh tersinggung amat ya ane jadinya... ane ngotot lah "mang ngapa pak klo pake jaket ini? Emang ane maling, ane juga mau belanja di marih... jgn gitu pak!!", si pak satpam masih dengan wajah isis nye bilang "maap pak, tidak bisa masuk... lepas dulu!!" Ane ngotot juga... "kagak mau, ape alasennye ga boleh pake nih jaket?"... si satpam akhirnya ngalah "ywdh silahkan masuk tapi tanggung sendiri malunya ya, pal... tuh jaket bapak banyak kotoran burungnya"... pas ane liat... Masya Allah... tuh tai burung kagak kira2 banyaknya mana masih seger2 bgt lagi kayak perawan di kampung ane... baru dah ane inget tadi pagi ane jemur jaket ane di bawah kandang burung merpati tetangga ane... nah, malu kuadrat kan ane jadinye... hahaha udah ngotot2 taunye tuh satpam baek biar ane kagak malu...

Segitu dulu ye, dari ane... lucu ga lucu gpp ye gan, namanye juga iseng2... wassalam
tata604
tata604 memberi reputasi
1
9.3K
15
Guest
Urutan
Terbaru
Terlama
Guest
Komunitas Pilihan