bitkominerAvatar border
TS
bitkominer
[bitkominer] Cara mudah membuat AutoScalping (Tradingview + ChromeExtension)
salam sobat bitko!

Nyang belon kenal ma bitkominer, perkenalkan ane ye... bitkominer, desainer bitkoBOT nyang nangkring di lapak sebelah, sabporum nyang isinye para pengumpul bitcoin en altcoin, mulai nyang gretongan ampe nyang pake modal.

Trit enih ane buat spesial bagi ente pade nyang mo belajar bikin AutoScalping untuk forex market. Sebelon-nye, ente kudu biasakan memahami penggunaan bahasa ane nyang super amburadul campur aduk kek market poreks. emoticon-Big Grin

Terus terang, ane belon punya jam terbang tinggi di dunia poreks. Beberapa waktu lalu ane kesasar nyemplung dunia poreks gegara ane pengen manpaatin bitcoin nyang ane kumpulin. Ennnn... paineli, ane nemu broker nyang spesial menggunakan BTC untuk trading market poreks.
Ane orangnye ntuh paling males untuk belajar teknikel, indikator...woteper lah, pengen ane sih otomatis, opit ngalir terusss. Setelah nyari-nyari, akhirnye nemu juga cara bikin treding ane bisa otomatis tanpa kehilangan paktor analisis teknikel.

Alasan ane memilih cara sekalping untuk treding adalah agar bisa komitmen en konsisten dalam pengambilan keputusan. (Bikin robot nyang kaga konsisten masih sulit keknya emoticon-Cape d... (S) ) TP & SL diatur fix, kaga mencla-mencle, biar hasilnye juga fix.

Nyang harus disiapin terlebih dolo adalah:
1. Broser gugel krom (baca: Google Chrome browser), nyang ditancepin ekstensen Otopiu (Auto View).
2. Buka akun di tredingpiu (http://www.tradingview.com), nih websait populer di kalangan treder karena bisa dipake untuk bikin sekrip, gambar chart, de el el... pokoknye kaga kalah seru ma emtipor (mt4).
3. Buka akun di broker spesialis btc (1broker). (Pake nih link biar ane juga dapet tambahan inkam lewat program reperal, ntar kalo ente opit gedhe ane juga bakalan kecipratan dah).
4. Sekrip indikator "bitko-Sekalper", nih sekrip ane bikin spesial untuk nyekalping EURUSD nyang suka loncat-loncat, ane bikin setting paling joss (menurut ane...hehe). Nih sekrip ane kasih gratisss tis tis ke ente pade.
5. Modal (minimal 2jeti satoshi, BTC 0.02)

Nih ane bocorin dolo sekrinsot hasil treding otosekalping nyang dilakukan hari enih (3-Mar-2016)

Setep bai setep ... (Tubikontinyued, sabar dolo ye... ane masih susun kalem-kalem, ntar ane apdet bertahap di postingan berkutnye)
Diubah oleh bitkominer 15-03-2016 18:49
0
15.8K
121
Guest
Urutan
Terbaru
Terlama
Guest
Komunitas Pilihan